Valilik Makamının 05.12.2016 tarih ve 15909 sayılı olurları ile ilimiz sınırlarında başlatılan “Suriyeli Mazlumun Umudu Sen Ol” adlı yardım kampanyası kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi görmüş ve Suriye’deki gönül dostlarımıza bir nebze olsun yardımcı olunmuştur.         
        Düzenlenen yardım kampanyası ile acil gıda ihtiyaçlarının karşılanması konusunda büyük yarar sağlanmıştır. Kış mevsimi ile birlikte yaşam şartlarının zorluğu mağdur insanların özellikle ısınma sorununu ön plana çıkarmaktadır. Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığından alınan şifahi bilgilerden battaniye ihtiyacının öncelikli hale geldiği anlaşılmaktadır.
        Devam eden ayni yardım kampanyası battaniye ihtiyacının giderilmesi amacıyla nakdi yardımların da kabul edileceği şekilde Şubat 2017 sonuna kadar sürdürülecektir. Nakdi yardımların  kabulü için T. Vakıflar Bankası Eskişehir Merkez Şubesinde TR20 0001 5001 5800 7305 4765 94 IBAN numarası ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü adına "Eskişehir Valiliği Suriye Yardım Kampanyası" banka hesabı açılmıştır.
        Halkımıza ilanen duyurulur.